Kurumsal

BESMEK (Beyoğlu Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları)


Bir yolculuğun hikâyesi…
BESMEK, istihdamı artırmak, sektörün ihtiyacı olan eğitimli ve nitelikli insan gücünü oluşturmak amacıyla 2020 yılında Beyoğlu’nda kuruldu.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren BESMEK açıldığı ilk günden bu yana 60 binin üzerinde eğitim başvurusu almış, 20 binin üzerinde kursiyere eğitim hizmeti vermiştir.

BESMEK’li olmak bir ayrıcalıktır.

Alanında seçkin ve uzman eğitimci kadrosu ile nitelikli eğitimin sunulduğu sınıflarda kursiyerler yaparak yaşayarak öğrenir ve öğrendiklerini hayatına geçirme fırsatı elde eder. 15 eğitim merkezinde yüzlerce branş ile binlerce kursiyere kaliteli eğitim hizmeti vermek ve eğitimin yanı sıra istihdam için kursiyerlere rehberlik yapmak birinci önceliğidir.

BESMEK, geniş bir eğitim olanağı sunar.

Bilişim Teknolojileri, Kişisel Gelişim, Çocuk Gelişimi, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık, El Sanatları Teknolojileri, Giyim Üretim Teknolojileri gibi daha birçok alanda yapılan tüm eğitimlerimiz ücretsizdir.

BESMEK nitelikli istihdama kaynak sağlar.

Kursiyerler, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirilir. Eğitim boyunca ihtiyaç dâhilinde nitelikli öğrenme kaynakları ile destek verilir. Sektörün ihtiyaçları ile eğitimi birleştirir ve eğitim alan kursiyerlerin iş hayatını destekler.

BESMEK, eğitime ve üretime değer verir.

Eğitim alan kursiyerler, aldıkları eğitimleri üretime dönüştürme fırsatı elde ederler. Tüm eğitim merkezleri ile Tasarım ve Üretim Atölyesi üretime katkı sağlamak için var gücüyle çalışır. Böylece ev ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaç edinir.

BESMEK, halka karşı sorumluluk duygusu taşır.

Halkın ihtiyaçlarını analiz ederek, eğitim ile destek verir ve halkın gelişmesine katkı sağlar. Her yıl yaptığı ihtiyaç analizleriyle halkın isteklerine cevap verir, halk için tüm olanakları kullanmaya gayret eder.

Biz sizin için varız…
Geleceğini şekillendir geç kalma.